Погледнете какви фустанчиња ни носи Orsay за новогодишните празници

Фустанчињата се секогаш омилен избор, а Orsay ни нуди повеќе привлечни модели во празничен дух.

Нова година е пред врата, па добро би било со време да се инспирираме за тоа како да се дотераме.  Материјалите се главно светкави, а кроевите се на класични коктел фустани пеполни со детали.

Еве ги нашите 10 фаворити.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...