Појадок од нашето детство: бисквити со млеко  

 

Бисквити и млеко е комбинацијата што ниедно дете не ја одбива и со радост ѝ се насладува.

Тоа е појадокот што го јадевме во детството и тоа е вкусот што и денес буди спомени. Нашите мајки не повикуваа на трпезата со гласна најава дека ќе го имаме омилениот појадок. А наше беше да избереме дали ќе додадеме шеќер или мед во комбинацијата.

Малку издробени бисквити, подгреано млеко и мед или шеќер по свој избор, овој појадок дава енергија и со сигурност го подобрува расположението.

Во најпознатата македонска фабрика за производство на слатки задоволствa – Винчини, се произведуваат највкусните бисквити Petit Beurre во повеќеграмски пакувања од 200, 400 и 800 грама. Бисквитите Petit Beurre на Винчини се секогаш тазе и секогаш вкусни за подоготвка на највкусниот појадок.

Дали и вашите дечиња сега уживаат во овој појадок?!

x

Check Also

Вкусна и брза пита од моркови

Оваа превкусна пита послужете ја со кулен или колбаси. Потребни намирници 300 ...