Полничката манекенка Тес Холидеј ја краси насловната на Космополитен

„Plus-size“ моделот Тес Холидеј, полека но сигурно, во последниве три години се искачува кон врвот на модната сцена, докажувајќи дека може да се биде заводлив и убав и со повеќе килограми на телото.

Овојпат, 33годишната манекенка од Лос Анџелес се најде на насловната страница на британското окотомвриско издание на Космополитан.

Реакциите на социјалните мрежи се поделени, некои се подбиваат на сметка на килограмите и изборот на уредниците на популарното женско списание, додека други го охрабруваат трендот на „боди позитив“ и форсирање на моделите без разлика на димензиите на телото.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...