Поп ѕвездата Дуа Липа е главно лице во есенската кампања на луксузната модна марка Версаче

Италијанската модна марка ја ангажираше пејачката на ‘Levitate’ за рекламната кампања на колекцијата за есен 2021.

Ѕвездата позира пред објективот на популарното дуо Mert & Marcus.

Колекцијата ќе биде пуштена во продажба на 30.август.

„Јас сум толку воодушевена што работам со иконската куќа Версаче. Да се работи толку блиску со Донатела и да се поврземе со нашата заедничка љубов кон модата беше надреално. Нејзиното партнерство во текот на целиот овој процес беше незаборавно искуство. Фотографиие што ги создадовме заедно се дури и подобри отколку што можев да замислам, и сега сме толку возбудени што ги споделуваме со сите вас! “,  наведува Дуа Липа.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...