ПОПУСТИ во Sara Fashion и Penti

Вчера започна акцијата “Денови на летна класика” во сите продажни места на Сара Фешн и Пенти. Од 15ти до 27ми јули секоја девојка и жена ќе може да си ги купи омилените доколенки, сокни или чорапи на супер акциска понуда.

– „Внимателно дефиниравме понуда со производи кои се неизбежни во секојдневието на една урбана девојка и жена. Без разлика дали се работи за дневен деловен изглед и ви е потребна удобност и елеганција на стапалата за време на работните часови или се работи за вечерно дотерување каде ви се потребни фунционални сокни без раб на пределот кај прстите – ние имаме производи на супер акција за сите вас. Цените започнуваат од 29 денари за парче и од 69 денари за три парчиња. Искористете ја можноста за удобни летни чекори секој ден.“ – изјави Маја Трајковска, менаџер на категоријата хулахопки и чорапи во Сара Фешн.

“Денови на класиката“ се одлична можност да ги купите вашите секојдневни производи со супер цени, затоа ве повикуваме во сите продажни места на Сара Фешн и Пенти по својот избор.

 

x

Check Also

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, ...