Поради коронавирусот Џастин Бибер и сопругата Хејли се селат во Канада за самоизолација

Во родната земја на Џастин Бибер, парот ќе има добро изолирана куќа. Тие ќе останат таму сè додека не се продолжи со нормалниот живот. Пораката на пејачката до фановите е: „Нашите баби и дедовци сметаат на нас“.

Самоизолација, ама во Канада. Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли Болдвин го напуштија Лос Анџелес заради коронавирусот: тие ќе поминат период на самоизолација во родната земја на пејачот. Изворот открил за американските весници дека парот ја напуштил Америка во понеделникот, со приватен авион.

Во Канада двојката престојува во изолирана опкружена со природа.

„Тие планираат да останат во Канада сè додека не стане безбедно секој да си продолжи со нормалниот живот“, изјавил изворот за американските весници. Одлуката на Бибер, била донесена непосредно пред земјата да ги затвори границите за да се спречи ширењето на Ковид-19.

 

x

Check Also

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена ...