Портокаловата боја е хит за лето 2019, еве каде да купите портокалови модни парчиња

Во нашиот летен гардеробер добредојдени се светлите нијанси и шарените модни парчиња, но сепак летото 2019 ќе биде во знакот на портокаловата нијанса.

Од Фенди до Валентино, сите луксузни марки за лето 2019 ја форисраат портокаловата боја, а подеднакво тоа го прават и стилистите – портокаловата шминка е број 1 за оваа сезона. На портокаловата манија не одолеаа ни ѕвездите. Неодамна, глумицата Ен Хатавеј е фотографирана во портокалова сукња во комбинација со кошула со протокалови шари.

Ен Хатавеј

Ријана пак, на њујоршките улици се прошета во портокалов комплет – панталони и маичка од Кензо, додека Викторија Бекам покажа како се носат на единствен начин порокалови панталони во комбинација со сина кошула!

Ријана

Викторија Бекам

И Кајли Џенер не остана имуна на портокаловата нијанса, па неодамна позираше во портокалово фустанче.

Кајли Џенер

А вие? Барате ли трендовско модно парче во портокалова нијанса за лето 2019. Еве ја нашата листа на портокалови модни фаворити, достапни во продажба во продавниците на Фешн Груп.

women secret

mango

mango

mango

mango

mango

superdry

women secret

women secret

women secret

women secret

superdry

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...