Последната ревија на Фрида Џанини за Гучи

Фрида Џанини ги воодушеви присутните со ревијата која ја најави машката колекција на Гучи за сезоната есен/зима 2015/2016.

g1

Се бројат деновите кога креативната директорка на Гучи, Фрида Џанини, ќе мора да ја напушти компанијата. Заминувањето на Џанини од Гучи треба да се случи до крајот на месецов, нешто порано од најавеното. Сеуште не е познато кој ќе дојде на нејзиното место, па нетрпението секојдневно расте. Како и да е, Џанини направи одлична модна ревија на Миланската модна недела.

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...