Последно полуфинале – Мис на Македонија 2016 за Мис Глоуб

В петок (4-ти ноември) во клубот Селект во Струмица ќе се одржи последното полуфинале од изборот на Мис на Македонија 2016 за Мис Глоуб, а во сабота ќе се случи големото финале во хотел-ресторанот Александар Парк во Виница каде ќе се претстават кандидатките од цела Македонија.
Победнички од првото полуфинале

Победнички од првото полуфинале

Победничката од финалето ќе ја претставува Македонија на изборот Мис Глоуб 2016 кој ќе се одржи во ноември во Тирана, Албанија, а придружничките – на други интернационални избори за кои Модното студио Црнокрак поседува лиценци.
Минатата година победи 21-годишната Елена Анѓеловска која подоцна, на изборот на Мис Глоуб 2015 во Торонто, Канада, ја освои титулата втора придружничка во конкуренција на 65 девојки од исто толку држави од целиот свет.
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...