Поубава од Анџелина Џоли, а толку личи на неа!

Преубавата Русинка Алина Тсаракова од Северна Осетија е „плукната“ Анџелина Џоли.

Сличноста на Алина и Анџелина е неверојатна, со тоа што, фановите се согласуваат дека Алина е уште поубава од холивудската глумица. Активна на социјалните мрежи, Алина собра огромен број на следбеници кои секојдневно ѝ се воодушевуваат.

Сепак,  некои од фановите коментираат дека за ваквиот изглед се „виновни“ повеќето пластични операции. Алина пак, тоа ниту го потврдува ниту го негира.

Инаку, животот на Алина не е холивудска бајка, живее скромно и се грижи за своето синче.

View this post on Instagram

О, женщина, дитя, привыкшее играть И взором нежных глаз, и лаской поцелуя, Я должен бы тебя всем сердцем презирать, А я тебя люблю, волнуясь и тоскуя! Люблю и рвусь к тебе, прощаю и люблю, Живу одной тобой в моих терзаньях страстных, Для прихоти твоей я душу погублю, Все, все возьми себе – за взгляд очей прекрасных, За слово лживое, что истины нежней, За сладкую тоску восторженных мучений! Ты, море странных снов, и звуков, и огней! Ты, друг и вечный враг! Злой дух и добрый гений!

A post shared by Alina Tsarakhova (@ts8ali) on

View this post on Instagram

💓

A post shared by Alina Tsarakhova (@ts8ali) on

View this post on Instagram

🌒

A post shared by Alina Tsarakhova (@ts8ali) on

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...