Познатата блогерка го претставува најновиот моден тренд

Точки, точки, секаде точки! Во сите бои и во сите комбинации! Оваа година “точкасто“ е во мода! Сите ги сакаме, а изгледаат навистина слатко. Весел и освежувачки тренд за сите девојки и жени кои сакаат да бидат забележани. Одберете од големата палета на дезени, големи точки или мали точки во класичната црно-бела варијанта и изгледајте елегантно, но сепак модно и тренди, а доколку се одлучите за колоритни аутфити со микс на бои, тогаш ќе сте вистински модни трендсетери.

Познатата блогерка Blair Eadie / Atlantic-Pacific, е обожавателка на овој моден тренд, па погледнете ги нејзините аутфити за сите годишни времиња и инспирирајте се, облечете се во точки и бидете кул во тренд.

View this post on Instagram

<long weekends in the city 💫>

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

 

 

 

 

 

x

Check Also

„Арамиско гнездо“ од Ѓорѓи Абаџиев е историска авантура за ајдутството, борбата и љубовта

Реобјавениот македонски книжевен класик, „Арамиско гнездо“ од писателот Ѓорѓи Абаџиев, беше претставен ...