Познати дами во новата колекција на Изабел Марант (ФОТО)

На прославата во Париз на која беше претставена новата колекција на Изабел Марант за Х&М присуствуваа познати дами, а голем дел од нив носеа парчиња облека со потпис од креаторката.

foto 6

Бидејќи Париз е составен дел од нејзиниот стил, Изабел Марант токму тука ја направи забавата на која ја претстави новата колекција за Х&М која од 14 ноември ќе се појави во околу 250 продавници ширум светот.

foto 4

На големата забава присуствуваа многу познати лица, меѓу кои и Одри Тату, Фрида Пинто, Џенуари Џонс, Олга Куруленко, Елена Перминова и многу други вљубенички во креациите на Марант.

foto 3

foto 2

fot 5

fto 1

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...