Познатите личности и ова лето со диетотерапија ги топат килограмите

Летото е во полн ек, а вие и понатаму носите широката облека за да го прикриете вишокот на килограми? Ви предлагаме да ја пробате диетата по која лудува цел регион, токму поради тоа што дава брзи резултати – и до 10 килограми за само две недели!

Ги топи килограмите на вистинските места

Ако сакате самоуверено да се појавите на плажа или да облечете тесен фустан, тогаш оваа диета е вистинско решение зашто нејзините ефекти се во обликување на телото на критичните места. Секогаш кога пред летото ќе се појави некоја „инстант“ диета, која за кратко време, без многу труд, ветува дека ќе го стопите вишокот килограми, нормално се појавува сомнеж бидејќи за секој долгорочен резултат потребна е напорна работа и одрекувања. Меѓутоа, новите официјални препораи и насоки дадоа предност на краткотрајните и енергетски рестриктивни диети, ако се вклучат и клинички одобрени помошни средства за слабеење, кои ќе ги задоволат нутритивните потреби на организмот, ќе ве направат сити, ќе го сочуваат вашето здравје, а истовремено ќе ги стопат непосакуваните килограми. Таквите третмани за слабеење излегуваат од рамките на класичните диети, и поради своите активни компоненти кои го топат салото се наракуваат диетотерапии. Меѓу најпознатите диетотерапии денес е липосукциската исхрана од компанијата „International Health“.

Кои познати личности летово почнаа со липосукциска исхрана

 Оваа метода за слабеење ја прославија славните личности ширум Балканот. А повеќето од нив, повторно со задоволство се враќаат на липосукциската исхрана, особено со почетокот на летниот период.

Халид Бешлиќ

Пејачот Халид Бешлиќ годинава повторно ја почна диетата.

-Сега за лето, морам да симнам некој килограм. Тоа, со липосукциската исхрана, ми успеа веќе неколку пати. Во првите 10 дена симнав 9 килограми, потоа направив пауза, па уште 7 дена кога симнав уште 5 килограми. Тогаш прекрасно се чувствував, но по неколку години повторно се опуштив, и оваа година одлучив да ја повторам диетата и повторно да се доведам во ред, вели Халид Бешлиќ.

Својата линија ја дотерал и Дејан Матиќ со помош на липосукциската исхрана со која направил неверојатна трансформација. Изгубил околу 20 килограми вишок, а диетата му ја препорачал Жељко Самарџиќ. И Самарџиќ овие денови почнал со својот трет циклус на липосукциска исхрана.

-Липосукциската исхрана ми донесе бројни позитивни промени во животот. Освен што загубив 25 килограми, стекнав бројни добри навики во исхраната и научив како да слабеам, објаснува тој.

Жељко Самарџиќ секоја година летото го минува во Котор, уживајќи во магијата на Јадранот, па затоа и годинава одлучил токму на првиот ден од летото да почне со диетата. Друштво му прави и ќерката Миња. А бидејќи липосукциската исхрана се темели на медитеранска исхрана, Жељко и Миња уживаат во морски специјалитети додека ги топат килограмите.

Неверојатната трансформација на Дејан Милиќевиќ

На листата на успешни приказни кои со помош на липосукциска исхрана загубиле голем број на килограми е и познатиот режисер и фотограф Дејан Милиќевиќ. Имено, тој водел долго битка со вишокот на килограми, а дека конечно испаднал победник од таа битка, доказ се фотографиите кои ги споделил на социјалните мрежи.

Милиќевиќ започнал со неверојатната физичка трансформација и веќе за неколку недели успеал да ослабне дури 20 килограми. Сега изгледа непрепознатливо.

 

Советувалишта и центри за липосукција има и во Скопје, Загреб, Љубљана, Букурешт, Белград, Софија, Москва… Центарот на „Интернешнл хелт“ во Скопје дава бесплатни совети на телефоните 02 3231223, 070 535033 под раководство на д-р Валентина Крстевска.

x

Check Also

Како ефикасно да ја негувате сувата и груба кожа?

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот ...