„Прада“ чанти на попуст: минус 40 отсто!

Добра вест за купувачите и фановите на Прада.

pr1

Италијанската луксузна модна куќа Прада се одлучи на смел чекор. Поради забележаниот пад на профитот во текот на минатата година, компанијата направи стратегија за добивка.

Почнувајќи од 1 јули во сите продавници на Прада низ светот, популарните чанти од оваа марка ќе бидат ставени на попуст од дури 40 отсто.

Со почеток на есента, на попуст ќе бидат ставени и најпопуларните модели од новата колекција.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...