Прада – во знакот на пердувите и пластичните сандали

На 2-от ден на Миланската модна недела, Мјучија Прада ја претстави колекцијата за пролет/лето 2017.

pra-1

Богато разиграната колекција особено освојува со комбинациите на различни принт парчиња, доминацијата на пердувите – кои буквално се вметнати насекаде – и пластичните сандали со цветови кои дефинитивно ќе бидат хит следните пролет/лето.

pra-2

pra-3

Трендот на впечатливи ремени продолжува, тие се секако над јакните, костумите, кошулите…Додека самите кожени јакни во најразлични комбинации на силни бои, не биле никогаш претходно толку шик!

Какви трендови ни носи Прада, погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...