Прајанка Чопра со сандали од 39 долари

Убавата глумица Прајанка Чопра е редовен гостин во првите редови на ревиите на Диор и Армани, но таа подеднакво сака да носи и модни парчиња од „хај стрит“ брендови. Всушност, Чопра одлично знае да ги комбинира модните парчиња од луксузните модни марки со оние достапните, од популарните марки.

Овојпат глумицата е фотографирана во Мајами со сандали од марката Charles&Keith кој се достапни во продажба по цена од 39 долари.

За денот за шопинг кој Чопра го помина со глумицата Софи Тарнер, носеше свилен сет – шорцеви и блуза, од Dakota Jinx, кој чини 600 долари.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на ...