Правилата на Меган Маркл кои Хари мора да ги почитува

Кога нешто ќе науми, Меган Маркл тоа и ќе го оствари. Така одлучила да воведе некои правила кои Хари мора да ги почитува, па неодамна дознавме дека принцот Хари престанал да оди на лов по наредба на сопругата.

Принцот Хари ја прекинал долгогодишната традиција на лов зошто Меган Маркл се залага за правата на животните.
Но тоа не е се – Меган поради бременоста одлучила да престане да пие кафе и чај, но тоа правило го вовела и за принцот Хари. Па сега, ни Хари не пие чај и кафе и како што вели се чувствува многу подобро и посмирено.
Дали е тоа навистина така или Хари само сака да ја задоволи сопругата? Како што стојат работите, Меган полека ќе ги воведува и правилата на своите навики кои и Хари ќе мора да ги прифати и да ги примени.
x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...