Празнична кампања на Estee Lauder во знакот на силната црвена нијанса

Популарните модели Каролин Марфи, Грејс Елизабет и Феи Феи Сан се главни лица во празничната кампања на козметичката марка Estee Lauder. 

Estee Lauder ја лансираше празничната кампања насловена Ред Хот Холидеј. Од козметичката марка не советуваат за празниците да ги нагласиме очите, а во тој случај усните да бидат во недоминантна нијанса, или обратно – кога усните се црвените, очите да бидат подискретни. Освен со фотосесија кампањата е поддржана и со кратко видео.

 

x

Check Also

Наоми се придружи на тимот на највлијателната визажистка Пет Мек Грат

Една од најпознатите супермодели Наоми Кемпбел и една од најбараните визажистки Пет ...