Празнична колекција од &Other Stories, плишот главен протагонист

Модната марка &Other Stories ја лансираше празничната колекција во која доминираат елегантните и гламурни модни парчиња од плиш.

Новогодишната колекција е насловена ‘Because the Night’, а акцентот е на црната и зелената боја.

Со &Other Stories за новогодишните и божиќните празници може да се дотерате во елегантен плишан костум или во плишано фустанче со мини или миди должина. И модните додатоци се плишани – елегантни чантички украсени со реси, а тука се и плишаните кратки чизмички украсени со бисерчиња.

Погледнете дел од новогодишната колекција.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...