Празнични подароци за деца: еве за што тие најчесто сонуваат (ФОТО)

Инспирирајте се од нашиот  излог што да им подарите на вашите деца или децата на вашите роднини, пријатели….За тоа сонуваа, ни шепнаа.

 

Сет Лего коцки. Кај нас можете да ги најдете во сите продавници на Крш (Сити мол, Рамстор, ГТЦ...)

Сет Лего коцки. Кај нас може да ги најдете во сите продавници на Крш (Сити мол, Рамстор, ГТЦ…)

Во зависност од возраста на детето, може да го израдувате со неговиот омилен инструмент, се разбира, гитарата, или со новата Сони „плејка“, или со Лего коцки со кои ќе може да си го изгради својот сопствен свет.

Ако веќе имате намера да му купите гитара, заборавете на играчките. Купете му вистинска гитара!

Ако веќе имате намера да му купите гитара, заборавете на играчките. Купете му вистинска гитара!

А кое девојченце не сонува за еден сет-Барби?

А кое девојченце не сонува за еден сет-Барби?

Мало или поголемо плишано меченце, за најмалите. Најубавите ќе ги најдете во продавниците „Крш“.

Мало или поголемо плишано меченце, за најмалите. Најубавите ќе ги најдете во продавниците „Крш“.

Очилата за сонце се супер-кул за децата на возраст меѓу 7 и 11 години.

Очилата за сонце се супер-кул за децата на возраст меѓу 7 и 11 години.

Круна! Нека крене рака кое девојче не сонува за круна (на фотографијава - најновите круни да девојченца од серијата на Д&Г за 2014 година)

Круна! Нека крене рака кое девојче не сонува за круна (на фотографијава – најновите круни за девојченца од серијата на Д&Г за 2014 година)

Детска енциклопедија. Ако станува збор за момченце до 7 години, најдобро е да е со диносауруси. Ако е за девојче, нека е розова полна со одговори на најразлични теми за животни и Земјата.

Детска енциклопедија. Ако станува збор за момченце до 7 години, најдобро е да е со диносаурус, ако е поголемо- за вселената. Ако е подарокот за девојче, нека е полна со одговори на најразлични теми за животни и природните чуда на Земјата.

Рамка за фотографија. Инспирирана од омилениот лик од стриповите или приказните.

Рамка за фотографија. Инспирирана од омилениот лик од стриповите или приказните.

Сони плеј-стејшн! Поточно, Sony PC4. Не само децата, и татковците го сакаат!

Сони плеј-стејшн! Поточно, Sony PC4. Не само децата, и татковците го сакаат!

М.М

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...