Пред-роденденска забава на Бруклин, семејството Бекам прославија во најскапиот ресторан во Лондон (ФОТО)

Главната роденденска забава во чест на 21-от роденден на Бруклин Бекам ќе се случува во сабота,  но претходеше уште една прослава на роденденот со семејството во познатиот лондонски ресторан Wagyumafia, каде сендвич со месо „Wagyu“ чини 140 фунти.

Ресторанот е познат и по прочуениот шеф на кујна, Хисато Хамада.

Фотографиите од прославата веднаш се споделија на социјланите мрежи.

Бифтекот во овој ресторан се смета за еден од најдобрите во светот, но и за еден од најскапите во светот. На роденденското мени освен бифтек, имало и кавијар и суши. Потоа, следувала торта на два ката. 

Освен ѕвездата на вечерта, Бруклин, во преслатко модно издание е седумгодишната Харпер.

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...