Предесенска колекција на & Other Stories

& Other Stories ја лансираше колекцијата за меѓу сезоната лето и есен, а со новите модни парчиња ја најавува раната сенска сезона.

Акцентот е на палтата, јакните и џемперите. Палетата на бои е неутрална, доминираат беж нијансата и морнарско сината. Фармерките пак, остануваат во модна игра, како одлични за комбинирање за секоја лежерна прилика.

Во продолжение, погледнете дел од новата колекција.

x

Check Also

Поглед на пролетната колекција H&M Studio

H&M  се инспирираше од шведскиот остров Готланд за да ја создаде новата ...