Префинети понуди за одбележување на борбата за еманципација

Интернационалниот Ден на жената – 8 Март, е симбол на женската еманципација и континуирана борба за повеќе права. Токму поради тоа, хотелот DoubleTree by Hilton Skopje за овој ден подготви специјални изненадувања за сите силни и префинети жени кои сакаат 8 Март да го поминат во софистицирана атмосфера, посветувајќи си го себеси и на другите еманципирани жени од нивното опкружување.

За посебниот ден на префинетите жени, DoubleTree by Hilton Skopje подготви специјални понуди со гастрономски деликатеси и специјално селектирани врвни, интернационални вина. Освен во одличната храна и вино, посетителите на ресторанот „Монте“ во хотелот во текот на денот и ноќта ќе може да уживаат во пијано изведба во живо, додека посетителите на неодамна отворениот Roof Bar 55 ќе се релаксираат со изведба во живо на саксофон, атмосфера која совршено ја надополнува прекрасната панорамска глетка од барот.

Покрај врвна гастрономска понуда, DoubleTree by Hilton Skopje овозможува за Денот на жената да подарите софистициран подарок кој е одраз на грижата за себе, за негување на телото, но и на духот. За сите префинети жени, нивните пријателки, но и партнери, луксузниот спа центар во хотелот нуди ваучери со специјални цени за цел спа ден со вкучена релаксирачка масажа, активности во кои може да уживаат две лица. Дамите кои сакаат овој ден да си го посветат себеси може да се реласираат во цел спа ден со вклучен спа маникир, по специјални осмомартовски цени. Ваучерите може да се искористат до 31 март.

Луксузниот спа центар на DoubleTree by Hilton Skopje располага со затворен базен, традиционална турска бања, сауна и џакузи, како и со елегантно уредени простории според најновите светски трендови, наменети за козметички третмани и масажи.

x

Check Also

Запознајте го HUAWEI nova 9 – динамичен и стилски паметен телефон

HUAWEI nova 9 ќе ви помогне да ја изразите својата индивидуалност благодарение ...