Прекрасна колекција од Carter`s дизајнирана за празничната сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција од Carter`s ќе ви ги реши сите главоболки со дотерувањето на вашите најмили за свечената сезона на новогодишни и божиќни празници.

Моделите се по последен тренд, а материјалите многу пријатни за носење – што е познат пристап на Carter`s кон детскиот свет на модата.

Од свечени фустанчиња во празнична црвена боја украсени со панделка, до сетови за момченџа од трендовски карирани кошулчиња во комбинација со фармерки или панталони па се до покомотни решенија скроени за веселите мигови во кругот на семејството, дизајни со огормна доза на шарм и практичност.

Не пропуштајте го белото џемперче со зимски мотиви како „јаготка над шлагот“.

Во продолжение, погледнете дел од новите модели.

Колекцијата е достапна во продажба во брендираните продавници Carter`s  – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово.

 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...