Прекрасни нежни стапала повторно може да бидат реaлност на секоја жена која, ,држи до себе“

Некои навики се учат уште во детството. Кога бев дете мојата мајка секогаш ме тераше да облекувам влечки. Јас дете како дете не секогаш се придржував до ваквите навики, кога ќе забележеше дека сум боса, веднаш ме прекоруваше. ,,Облечи  влечки или чорапи за нозете да не ти бидат груби. Дури кога пораснав сфатив каков бенефит ќе имав ако ја послушав мојата мајка. Сега е доцна, кожата на нозете ми стана груба, и морав да барам чаре на педикир или да купувам разни креми, и така  беше  се додека не ги открив чорапите Парасофтин: Иновативно решение кое не чини многу пари, а го дава посакуваниот ефект.

Прекрасни нежни стапала повторно може да бидат реалност на секоја жена која,, држи до себе,, Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Чорапите ви даваат многу добро чувство на стапалата. Докторите велат дека ова се должи на комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин кој ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата. Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.

Чорапите не се  препорачуваат  ако имате осип, рани, егземи, габи или други кожни проблеми, а исто така и ако страдате од дијабетес.

 

x

Check Also

МЕТЕО СО СЛАВЧО&ЗДРАВЈЕ: Продолжува периодот на дождови! Еве на што да внимавате најмногу!

Продолжува периодот на дождови! Но, и покрај тоа што ќе врне, ќе ...