Премиум колекција од Massimo Dutti за сезоната на постудени денови

Премиум колекцијата, во лимитирана едиција, од модната марка Massimo Dutti е дизајнирана за сезоната есен/зима 2020.

Пред објективот на Карим Садли позираат убавиците Еди Кемпбел и Фелис Нурдхиф во елегантни модни комбинации.

Новата сезона се фокусира на кожените модни парчиња, шик капути и палта, женствени костуми.

Не заборавајте на кожените високи чизми со елегантен дизајн кои се ѕвезди на сезоната, особено на чизмите со набори.

Погледнете дел од едиторијалот.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...