Преполни први редови: Сите ѕвезди на модните ревии во Париз

И покрај неодамнешните терористички напади во Париз и предупредувањата дека може да биде „погодена“ и модната недела, првите седишта на ревиите беа преполни со низа на актерки, модни блогерки и уметници.

Кејт Хадсон и Голди Хоун на ревијата Версаче

Кејт Хадсон и Голди Хоун на ревијата Версаче

Од Кејт Хадсон облечена во црвен секси фустан од пролетната колекција на Ателје Версаче 2015, до Дита фон Тиз во неколку искучителни модни комбинации и Ванеса Паради и Катрин Данев во црни костуми, ѕвездите во првите редови оваа сезона покажаа многу стил.

Ванеса Паради на ревијата на Шанел

Ванеса Паради на ревијата на Шанел

Галеријата ја доловува париската атмосфера и престижот на првите редови.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...