Преубава: Поглед на пролетната колекција на H&M

Премиум линија на H&M  дизајнирана за сезоната на потопли денови ги задоволува и каприците и практичноста. Од фустани украсени со реси, до пантолони со широки ногавици и предимензионирани блузи, колекцијата ги опфаќа најважните модни парчиња кои ни се најпотребни во гардероберот.

Палета на бои вклучува неутрални тонови, но и контрастно на нив –  неонска портокалова и силно жолта нијанса.

Покрај откривањето на пролетната колекција, модниот гигант H&M откри дека од оваа пролет ќе биде партнер и со Sellpy. Оваа апликација за продажба од „втора рака“ ќе им овозможи на клиентите да купуваат постари модни парчиња, односно парчиња од претходните колекции на .

Уживајте во првиот поглед на колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...