Преубавата Мексиканка е Мис на светот, еве кои се придружнички

Мис Мексико, 26годишната Ванеса Понсе де Леон, е избрана за Мис на свет за 2018 година. На новата мисица круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар.

Прва придружничка е мис Тајланд, а втора, убавицата од Уганда. Русинката Наталија Стројева влезе меѓу топ 30.

На престижниот натпревар за убавина кој се одржа на југот на Кина учествуваа 118 девојки од исто толку држави. Македонија и годинава немаше своја претставничка.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...