Преубавата Симона со фантастичен резултат на Мис Глоуб (ФОТО)

„Пресреќна сум што Македонија ја претставив во најодбро светло“, вели мисицата.

simona 10

Вчеравечер во Писта Волга во Драч, Албанија,се оджра големото финале на иазборот за Мис Глоуб  (Miss Globe 2013). Македонија ја претсавуваше 18-годишната Симона Станковска ос Скопје.

simona 2

Симона во конкуренција од над 50 девојки од исто толку држави од целиот свет направи фантастичен резултат.

simona 3 Убавата Македонка влезе во финалето меѓу 10-те најубави мисици и го освои четвртото место. Симона ја доби титулата трета придружничка, но и Мис на елеганција, прва придружничка на Мис талент и прва придружничка на Мис бикини.

simona 4

На престижниот избор за убавина победи Бјанка Падурару, претставничка на Романија.

„Се заблагодаруав на Модното студио Црнокрак од кои имав голема помош и поддршка во текот на целиот 15-дневен престој во Албанија“, ни рече Симона.

simona 5

simona 6

simona 7

„Немам зборови да ја опишам мојата среќа.  Не ни сонував дека можам да направам ваков успех во толку силна конкуренција. Навистина имаше многу убави девојки, а мој фаворит беше претставничката на Русија, која ете на крај се пласираше зад мене“.

simona 8

simona 9

 

 

x

Check Also

Македонската убавица Елена Анѓеловска – втора на Мис Глоуб

Македонската мисица Елена Анѓеловска беше избрана за втора придружничка на изборот „Мис ...