Превкусна супа од домати

Со оваа супа од домати може да замените оброк. Се препорачува при секоја диета, но и како добар почеток на секое гурманско мени.

Содржи многу малку калории, а сепак заситува.

Потребни се само неколку состојки – домати, оцет балсамико, маслиново масло, босилек и лук.

Се приготвува многу едноставно и брзо, а видеото ќе ве води чекор по чекор во подготовката.

 

x

Check Also

Кадаиф со мелено месо во сос, прсти да излижеш!

Кадаиф со мелено говедско во сос, односно „кадаиф манти“, специјалитет кој се ...