Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација.

71-годишниот наследник на тронот, кој со тестирањето покажа дека е позитивен на коронавирусот, сними три-минутна порака на Инстаграм, на профилот на Кларенс Хаус. Пораката е полна со сочувство.

– Поминав со благи симптоми, сега сум на другата страна на болеста. Тоа е невиден момент во нашите животи. Со мојата сопруга чувствуваме блискост до сите луѓе што ги изгубија своите најблиски, вели Чарлс.

Целото обраќање на принцот Чарлс, погледнете го – ТУКА. 

x

Check Also

Започнува продажбата на спектакуларниот HUAWEI Mate Xs и на македонскиот пазар

 Од вчера, најиновативниот производ до сега, се продава ексклузивно во продажните салони на ...