Принцот Хари сака да се смири со кралицата Елизабета: средба во замокот Виндзор

По престрелките од последните неколку недели, од нејзиниот омилен внук и неговата сопруга Меган Маркл, кралицата го повикала Хари на ручек во замокот Виндзор, за да зборуваат лице в лице. Во меѓувреме, на 9 март, поранешната актерка се враќа во Лондон за Денот на Комонвелтот.

93-годишната кралица Елизабета, според некои извори на „Дејли меил“, била многу лут на војводата од Сасекс околу полемиката околу употребата на зборот „кралски“ (кој според Хари и Меган не е во сопственост на кралицата ), но цврсто повторила дека не сака да се комерцијализира монархијата. Затоа, Хари и Меган можат да продолжат да си живеат по нивно, но дека не смеат да го користат својот кралски статус преку нивната компанија СасексРојал.

Според истиот извор, Хари сака да ја смири ситуацијата па прифатил средба со кралицата во замокот Виндзор.

x

Check Also

Шерон Стоун ги советува фановите како да останат безбедни во своите домови (ВИДЕО)

Од актерка до советник за лична безбедност – Шерон Стоун (62) на ...