Природен рецепт: Напивка која ги отстранува камењата во бубрезите

Ова е навистина фантастичен природен рецепт, кој ефикасно ги отстранува камењата во бубрезите. Само проверете дали каменот не е премногу голем, бидејќи може да направи штета кога ќе почне да излегува.

На природен начин, за само шест дена, ослободете се од камењата во бубрезите, но и остатоците од песок. Ова е одлична напивка за чистење на бубрезите дури и ако немате никаков проблем со нив.

Состојки:
100 милилитри сок од лимон
100 милилитри маслиново масло (екстра девствено)
100 милилитри пиво

Подготовка:

Претурете ги сите намирници во шише, убаво промешајте и пијте по 50 милилитри од напивката на празен стомак наутро. Протресете го шишето прво пред употреба, за шест дена каменот се отстранува, а песокот за три до четири дена!

Забелешка:
Сокот од лимон мора да се прави од исцеден лимон, а треба да се внимава и на големината на каменот, бидејќи ако е поголем од 15 мм, овој рецепт ќе го започне процесот на изфрлување на каменот, а потоа може да направи штета кога ќе се исфрла низ тесните канали.

x

Check Also

Зошто да користите морска сол?

Морската сол содржи повеќе од 80 состојки кои позитивно влијаат на здравјето, ...