Пристигна новиот треилер за филмот „Кралот на Лавовите“ (ВИДЕО)

Еден од најочекуваните филмови во оваа година е секако филмот Кралот на лавовите.

Тоа е приказна која ја сакаме, без разлика на генерацијата на која припаѓаме. Веста дека стигнува римејк на филмот беше една од највозбудливите во последно време од филмската индустрија, па така наскоро ќе добиеме уште една прилика да ја погледнеме повторно оваа приказна за растењето и созревањето на вачето Симба.

Возбудувањето за филмот се прошири и на социјалните мрежи, особено по лансирањето на треилерот со до сега невидени сцени. Некои од фановите коментираа дека и од самиот треилер веќе се расплакале.

 

x

Check Also

Волшебно издание “Поточиња 2019” викендов во Македонска опера и балет

Детскиот фестивал “Поточиња” овој викенд по 16. пат ќе се одржи на ...