Пристигнува новиот парфем од Dolce&Gabbana – The Only One 2

Деновиве ќе биде во продажба нов парфем од Долче и Габана, The Only One 2.

Станува збор за редизајн на добро познатиот парфем The Only One, кој во новата година доби уште постраствена и неодолива миризба.

Парфемот соджри цветни ноти и овошен микс што го прави идеален за пролетната и летната сезона. Базата е од роза, темјанушка и крушка.

Во продажба ќе биде во темноцрвено шишенце од 30, 50 и 100 мл.

Заштитно лице на рекламната кампања за новиот парфем е глумицата Емили Кларк.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...