Програма на Моден викенд Скопје, почнува денес

Денес почнува Модниот викенд Скопје, под слоганот – 10 години заедно, приказната продолжува.

Честа да го овтори Модниот викенд ѝ припадна на модната дизајнерка Ирина Тошева, која воедно има и најголем број на учества на овој најголем моден настан кај нас, во изминатите десет години.

Модниот викенд Скопје ќе трае до 3-ти ноември, а ќе се случува во Музејот на град Скопје.

Еве ја програмата.

x

Check Also

Нови модни парчиња од & Other Stories инспирирани од 80.те години

Популарната модна марка & Other Stories продолжува да го поддржува трендот од 80-те ...