Производите на Panthenol Extra отсега достапни во аптеките Еурофарм: Подарете и врвна нега на вашата кожа  

 

Ексклузивните производи на Panthenol Extra, отсега поблиску до вас. Од овој месец, вашите омилени производи може да ги најдете и во аптеките Еурофарм.

Линијата за нега на кожа, Panthenol Extra, датира од 1998 година и една од најпродаваните во европскиот регион. Брендот вклучува квалитетни производи за нега на лице и тело, со високо дејство и ефикасност. Во својот широк асортиман на производи вклучува висококвалитетни производи наменети за жени, мажи, деца и бебиња.

Производите во својот состав содржат пантенол кој е една од најдобрите состојки при нега на кожата, а дополнително се збогатени со други, внимателно одбрани состојки, во зависност од намената. Производи се  дерматолошки и офталмолошки тестирани и не содржат парабени и алергени.

Подарете и врвна нега на вашата кожа, пробајте ги производите Panthenol Extra!

За повеќе информации, посетете ги страниците:

Facebook: Panthenol Extra

Instagram: @panthenolextraskopje

x

Check Also

Два нови женски парфеми од Versace -Dylan Blue и Dylan Turquoise

Водечките имиња во светот на моделството, Бела Хадид и Хајли Болдвин, позираат ...