Необични модели на гладијаторки се во мода

Пролет 2015: Гладијаторки, ама поразлични од веќе видените

И годинава продолжуваат варијации на тема гладијаторски сандали и чизми за сеозната пролет/лето. Неколку години последователно гладијаторките не ја напуштаат модната сцена, само се менуваат декорациите, форисрањето на рамни и практични модели, потоа враќање на потпетицата, а годинава тие се помалку личат на класични „римјанки“ а повеќе на наничкани „справи“ за одење.

Еве што сугерираат познатите модни куќи, а доколку не сте поддржувачи на овој тренд, слободно замижете и облечете ги оние попрактичните од ланската сезона.

Патем, имајте на ум дека лесно носливи и многу допадливи модели може да најдете и во Зара, прифатливи за буџетот.

Гладијаторките на Миу-Миу пролет 2015

Гладијаторките на Миу-Миу пролет 2015

Гладијаторски сандали Александар Ванг пролет 2015

Гладијаторски сандали Александар Ванг пролет 2015

Веќе популарните гладијаторки на Софија Вебстер - хит за пролет 2015

Веќе популарните гладијаторки на Софија Вебстер – хит за пролет 2015

 

 

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...