Пролет 2015 со Марјан Пејоски: Античка и модерна колекција истовремено

Модната марка КТЗ (KTZ) со седиште во Лондон ја распламти модната игра на неодамнешната лондонска модна недела презентирајќи ја колекцијата за пролет/лето 2015 година.

m3

Главната тема беше играта со белата и црната боја преку принтот, геометриските форми, впечатливите огромни ѓердани и конусните шапки.

m2

Македонскиот дизајнер Марјан Пејоски, кој стои зад потписот на оваа модна марка, објаснува дека станува збор за „античка и модерна колекција во исто време“.

 

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...