Пролет/лето 2019 во бела нијанса со фустаните од Mango, Zara и Massimo Dutti

Белата боја речиси е неизбежна за сезоната на топли денови, особено кога станува збор за фустани од лен, вискоза и сатен кои ќе ги најдете во пролетните колекции на популарните модни марки.

Зара отиде чекор подалеку претставувајќи ја пролетната “White” колекција во која може да се најдат повеќе практични модели кои се носат од утро до вечер. Многу популарни се кошула-фустаните во сите должини исто како и бохо моделите со „паф“ ракави дизајнирани од дупчест памук. За вечерни излегувања тука се слип-моделите во комбинација со тантела или мини фустанчињата со тенки бретелчиња.

Манго и Масимо Дути ни носат покласични модели во кои може да одите и на работното место. Интересни се фустаните со предимензионирани копчиња кои се во тренд за оваа пролет/лето.

Во продолжение погледнете ги најубавите модели на фустани во бела нијанса од Манго, Зара и Масимо Дути.

манго

манго

манго

манго

манго

масимо дути

масимо дути

зара

зара

зара

зара

зара

зара

зара

зара

зара

x

Check Also

Тренд водич на Massimo Dutti за зима 2019/2020

Отилија Сајмон позира во новата кампања на Massimo Dutti. Тренди водичот е ...