Пролетен SPRINGFIELD изглед: Фустанче и сандали

Го освежуваме пролетниот гардеробер со фустанче и сандали од колекцијата пролет/лето на SPRINGFIELD, кои се разбира ќе си ги изнаносиме и во текот на летото.

Наш избор е црвеното фустанче со „спуштени раменици“, предни копчиња (со кои дополнително добива на практичност) и миди должина.

Црвеното фустанче го комбинираме со сандали од SPRINGFIELD на трендовска плетена платформа.

Ваквиот моден изглед не чини вкупно околу 4.500 денари.

Фустанчето и сандалите се достапни во продажба во SPRINGFIELD како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн груп – ТУКА.

 

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...