Пролетен тренди водич од Massimo Dutti

Моделот Ана де Ријк позира во новиот тренди водич на Massimo Dutti насловен Spring’s New Mood.

Масимо Дути за пролетната сезона ни носи модни парчиња во неутрални нијанси кои се лесни за комбинирање. Нагласен е миксот на елегантниот и релаксирачки стил.

Доминираат костумите кои се совршени за на работното место, некои женствени, други со машки крој. Елеците пак, на голема врата се враќаат во модна игра. Од модните детали, тука се сандалите со прекрстени врвци и плетените ремени.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...