Пролетна колекција од Weekend Max Mara: Сите актуелни тренови на едно место!

Сите трендови за пролет/лето 2017 година ги најдовме во модните парчиња на колекцијата од Weekend Max Mara.

Вертикални и хоризонтални риги кои се комбинираат во единствен моден изглед, цветни принтови, кошули без ракави со романтични карнери, но и кошули во машки крој, тука се и предимензионираните модели, кежуал сакоата кои се носат со тесни фустанчиња, елегантни сукњи и панталони рачно насликани…

Материјалите се многу пријатни за носење во согласност со пролетната и летна сезона – доминира ленот, памукот и сатенот

Weekend Max Mara, повторно, дури и за кежуал пригоди секогаш нуди доза на елеганција.

 

x

Check Also

Обезбедете низа поволности со картичката за лојалност на Кроациа Осигурување-Живот

Животното осигурување станува сѐ поатрактивно за македонските граѓани што ги препознаваат бенефициите ...