Пролетна колекција на BOSS за лежерен изглед и за патници

Глумецот Џереми Ирвин позира во новите модни парчиња од Бос.

Пролетната колекција на Бос дизајнирана за лежерен изглед и за патници, ја претставува популарниот глумец Џереми Ирвин.

-Сакам да патувам од забава. Секогаш е добро да се има на патување барем еден капут со себе. Тоа веројатно зборува Британецот во мене, зашто ние секогаш мора да бидеме подготвени за дожд“, вели Ирвин.

Зборувајќи за својот начин на пакување, тој објаснува – „Прилично сум утилитаристички настроен кога станува збор за пакување. Сакам да направам список, сакам се да биде прецизно. На тој начин, пакувањето ми станува многи поедноставно и ми го олеснува животот. Забавно е да се понесе по некое необично парче гардероба, зарем не?“

Модните парчиња од новата колекција на Бос погледнете ги во видеото.

x

Check Also

Папаз во Сараево пречекан со голем аплауз за модната ревија од лимитираната колекција Три

Македонскиот моден дизајнер Папаз предизвика големо внимание во Сараево со неговата луксузна ...