Пролетна тексас колекција од & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја лансираше новата пролетна колекција, дизајнирана од органски тексас. 

Сите сакаме да носиме тексас! & Other Stories овојпат нуди креации од тексас од органски памук. Во новиот тренди водич насловен Blanc Slate, брендот на H&M се фокусира на џинсот, нудејќи го во различни нијанси, од кои доминираат портокаловата и белата.Од тексас комплети за „кежуал“ пригоди до бели модни комбинации кои супер „стојат“ со ниски каубојски чизмички, во продолжение погледнете дел од колекцијата. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...