Пролетна тексас колекција од & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја лансираше новата пролетна колекција, дизајнирана од органски тексас. 

Сите сакаме да носиме тексас! & Other Stories овојпат нуди креации од тексас од органски памук. Во новиот тренди водич насловен Blanc Slate, брендот на H&M се фокусира на џинсот, нудејќи го во различни нијанси, од кои доминираат портокаловата и белата.Од тексас комплети за „кежуал“ пригоди до бели модни комбинации кои супер „стојат“ со ниски каубојски чизмички, во продолжение погледнете дел од колекцијата. 

x

Check Also

Пролет во светло-жолта нијанса со колекцијата на &Other Stories

Еден ден не дели од официјалното пристигнување на пролетта, а модната марка &Other ...