Пролетната кампања на Max Mara ги собра модните ѕвезди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Иако пролетта ни изгледа далеку од нас, модните марки веќе ги подготвија пролетните колекции и почнаа да ги објавуваат пролетните рекламни кампањи. Меѓу нив, и Max Mara која за сезоната пролет 2020 на едно место собра повеќе топ модели да позираат во новите модни парчиња. 
Адриана Лима, Џиџи Хадид, Ирина Шаик и Џоан Смолс се ѕвезди на Max Mara пролет/лето 2020. Четирите убавици позираат ред објективот на популарниот фотограф Стивен Меисел.
Новата сезона е во знакот на полка точките, предименизонираните чанти, карираните материјали и пастелните нијанси. 
Погледнете што ни носи Max Mara за потоплите денови. 

x

Check Also

Вини Харлоу е ѕвезда во пролетната кампања на Steve Madden

Моделката Вини Харлоу ја рекламира новата колекција на Steve Madden за сезоната ...