Пролетни сандали со висока потпетица од ZARA за секоја модна комбинација

Пролетната колекција на ZARA изобилува од модерни модели на сандали со висока потпетица кои се практични за комбинирање и лесни за носење.

Доминираат сребрените и белите нијанси, но тука се и класичните црни сандали украсени со проѕирни детали, светки или чипка.

И кај потпетиците избор има за секого – од умерено висока до висока потпетица, тенки „стилето“ потпетици или удобна платформа.

Проѕирните елементи се во тренд, па така ги наоѓаме во повеќе од моделите.

Погледнете го нашиот избор.

x

Check Also

Поглед на првите есенски модни парчиња од Stradivarius

Рок-шик, вака накусо би се опишале модните парчиња кои ни ги носи Stradivarius ...