Пролетните чанти од Bershka никако не се здодевни!

За пролетната сезона модната марка Bershka ни носи нова колекција на чанти по пристапни цени.
Каква чанта да одбереме за оваа пролет/лето? Дизајнерите од Bershka ни сугерираат дека оваа сезона се „ин“ помалите и женствени чантички. Посебно се форсираат светлите нијанси како жолтата или бледо-розовата, но и змијскиот принт се уште е во модна игра. Рачките се детали кои секако, придонесуваат за посебноста на чантата, а трендовски се пластичните и округли рачки или марамите.
Во секој случај, чантите оваа година изобилуваат со детали и воопшто не се здодевни.
Погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Топ 5 модели на тексас сукњички од популарните модни марки

Се разбира дека таксасот никогаш не излегува од мода, а на пролет ...