Пронајден авионот со кој исчезна Виторио Мисони

Авионот е пронајден, но од исчезнатите патници сеуште нема ни трага.

misoni 2

Авионот кој на 4 јануари мистериозно ја загуби трагата во Венецуела и беше прогласен за урнат, пронајден е од прекуокеанскиот брод „Дип си“  во водите северно од архипелагот Лос Рокуес.

Авионот во кој патуваше Мисони, неговата партнерка Маурициа Кастиљони, пријателите Гвидо Форести и Елда Скалвенѕи и двајца членови на екипажот, полета од Лос Рокеус на 4 јануари и набргу исчезна.

Иако авионот е најден пред недколку дена, сеуште не е извлечен од океанот. За сега нема ниедна информација за патниците.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...